We’re in business to save our home planet

Patagonia to amerykańska firma odzieżowa, która została założona w 1973 roku przez Yvona Chouinarda, wspinacza i miłośnika przyrody. Historia marki Patagonia jest silnie związana z pasją założyciela do gór, przyrody i ochrony środowiska.

O firmie

Patagonia od samego początku angażowała się w ochronę środowiska naturalnego i wspierała różne inicjatywy na rzecz dzikiej przyrody i ochrony środowiska. Firma aktywnie wspiera kampanie na rzecz ochrony rzek, lasów deszczowych i zagrożonych gatunków, a także promuje świadomość ekologiczną wśród swoich klientów.

Patagonia jest jednym z wiodących producentów wysokiej jakości i niezwykłej trwałości odzieży, plecaków oraz akcesoriów outdoorowych, także surfingowych i wędkarskich. Firma słynie z odpowiedzialnej produkcji, w tym m.in. z używania materiałów z recyklingu, membran i warstw DWR bez toksycznych PFAS. Firma nie boi się eksperymentować i sięgać po nowe technologie, jednak cały czas mając na uwadze bycie fair tak wobec planety, jak i swoich pracowników. Firma słynie z akcji naprawczej Worn Wear, która promuje naprawianie i dalsze użytkowanie odzieży, zamiast kupowania nowej. Marka stworzyła cały system i centra naprawcze, które przyjmują ubrania uszkodzone i przywracają im dawny blask oraz użyteczność, a następnie odsyłają do właścicieli.

W 2023 firma obchodzi swoje 50. Lecie i w związku z tym nastąpiło głośne przekazanie zysków z firmy na rzecz ratowania planety. Yvon Chouinard postanowił oddać biznesowe dzieło swojego życia. Patagonię przejęły dwa podmioty, przede wszystkim organizacja non profit Holdfast Collective, której celem ma być wspieranie inicjatyw na rzecz ochrony środowiska i w niewielkim procencie Patagonia Purpose Trust, kierowana przez rodzinę Chouinardów, która nadal będzie miała decydujący wpływ na strategiczne decyzje firmy i kontrolę nad jej działalnością komercyjną.

Bądź z nami w kontakcie

Zrób pierwszy krok w kierunku aktywnego i zrównoważonego stylu życia! Odkryj naszą ofertę i skontaktuj się z nami, aby rozpocząć swoją ekologiczną podróż już teraz.