We will keep working to minimize our negative footprint, move beyond zero, and leave an entirely positive impact on the world.

Firma Houdini Sportswear powstała we wczesnych latach dziewięćdziesiątych z inicjatywy Lotty Giornofelice. Zrodziła się z koleżeństwa i wspólnoty doświadczeń , a także na skutek zetknięcia z nieznanym jeszcze wtedy powszechnie materiałem, stretch-fleece. To zapoczątkowało późniejszą lawinę zdarzeń, które doprowadziły firmę do obecnej wielkości i rozpoznawalności.

O firmie

Wszystkim działaniom Houdini Sportswear przyświeca jedna, bardzo konsekwentnie realizowana idea – odpowiedzialnego biznesu i dążenie do cyrkularności w produkcji odzieży outdoorowej. Produkują ubrania nie tylko funkcjonalne i techniczne, ale przede wszystkim niezwykle trwałe, na bazie materiałów z recyklingu i bez użycia toksycznych barwników i warstw hydrofobowych.

Obecnie firma rozwija i udoskonala proces projektowania oraz wytwarzania, a samowystarczalność i zamknięty obieg jest nadal podstawą dążęń firmy, podobnie jak nieustanne starania na rzecz środowiska, począwszy od ekologicznych sklepów, poprzez odzysk i wykorzystanie w produkcji skrawków materiałów, prowadzenie sprzedaży second-hand, napraw i wypożyczalni. Firma może poszczycić się także palmą pierwszeństwa w zakresie stworzenia raportu CSR.

W ofercie firmy znajduje się szeroka gama oryginalnej i niezwykle trwałej odzieży, od bielizny technicznej po kurtki z membraną, dla lubiących aktywny tryb życia, na łonie natury, bez pozostawia po sobie śladu.

Bądź z nami w kontakcie

Zrób pierwszy krok w kierunku aktywnego i zrównoważonego stylu życia! Odkryj naszą ofertę i skontaktuj się z nami, aby rozpocząć swoją ekologiczną podróż już teraz.