Scroll to top

Misja

Deklaracja misji firmy Patagonia

Jesteśmy w biznesie, aby uratować naszą rodzinną planetę.

Powód istnienia firmy

Patagonia wyrosła z małej firmy wytwarzającej produkty dla wspinaczy. Sercem produkcji nadal jest alpinizm. Szyjemy ubrania do uprawiania wspinaczki oraz narciarstwa, snowboardingu, surfingu, wędkarstwa czy biegów terenowych. Są to ciche sporty. Nie wymagają użycia silników, wyczynom nie towarzyszą wiwatujące tłumy.  Nagrodą w nich jest ciężko wywalczona chwila spełnienia i poczucie łączności między człowiekiem a naturą.

Nasze wartości odzwierciedlają filozofię życiową grupy wspinaczy i surferów, którzy tworzyli tę firmę oraz minimalistyczny styl, który promowali.

Dla nas, miłość do dzikiej i pięknej przyrody zobowiązuje do walki o jej zachowanie i pomocy w odwróceniu trendu pogarszania się stanu naszej planety. Poświęcamy nasz czas, środki oraz co najmniej 1% zysków grupom ekologicznym na całym świecie pracującym na rzecz poprawy sytuacji środowiska naturalnego.

Wiemy, że efektem ubocznym naszej produkcji i działalności jest zanieczyszczenie środowiska. Dlatego nieustająco pracujemy nad redukcją wyrządzanych przez nas szkód. Udoskonalamy technologie, używamy recyklingowanego poliestru oraz bawełny organicznej.

Bycie wiernym wartościom leżącym u podstaw naszej ponad czterdziestoletniej działalności pomogło nam stworzyć firmę z której jesteśmy dumni. A postawienie sobie za cel tworzenie jak najlepszych produktów zapewniło nam sukces na rynku.